Hlavní obsah
 

Exploze palivového potrubí v Mexiku má už sto obětí

Počet obětí exploze a požáru palivového potrubí, k nimž došlo minulý týden v pátek ve středním Mexiku, již stoupl na sto. Podle televizní stanice Televisa to ve čtvrtek oznámil Mexický ústav sociálního zabezpečení (IMSS). Tragická bilance však zdaleka nemusí být konečná, protože v nemocnicích se ještě nachází několik desítek zraněných a část z nich je stále v ohrožení života.

 
Exploze palivového potrubí v Mexiku má už sto obětí

IMSS sdělil, že počet mrtvých vzrostl poté, co v noci na čtvrtek a ráno podlehlo zraněním, především vážným popáleninám, pět dalších postižených osob. V různých nemocnicích je podle ústavu v současné době ošetřováno celkem 39 lidí převezených z místa neštěstí.

Výbuch nastal poblíž městečka Tlahuelilpan u poškozeného potrubí, z něhož vytékal benzin. Vzhledem k nedostatku pohonných hmot v zemi se na místo seběhly stovky lidí snažících se situace využít a zadarmo si palivem naplnit kanystry a jiné nádoby. Co explozi bezprostředně způsobilo, se zatím stále vyšetřuje.

Vojáci u výbuchu potrubí v Mexiku

Foto: Uncredited, ČTK/AP

Nedostatek paliva způsobilo zavedení kontrol, na něž vláda nasadila na 5000 vojáků, ale také panika, s níž řada lidí nakupovala zásoby benzinu. Dočasně byla také uzavřena některá potrubí, odkud zloději palivo dříve kradli, a místo toho nyní mnohde benzin rozvážejí cisterny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků