Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Dívka z Berlína předstírala svůj únos, pátralo po ní 280 policistů

Třináctiletá dívka z Berlína ve spolupráci se svým 18letým známým předstírala svůj únos. Dvojice tak chtěla získat výkupné od otce dívky. Po školačce v pátek v německé metropoli pátralo na 280 policistů, informovala v neděli agentura DPA.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Dívka z Berlína předstírala svůj únos, pátralo po ní 280 policistů

Osmnáctiletý mladík byl předveden před vazebního soudce kvůli podezření z vydírání a předstírání trestného činu. Trestně neodpovědná dívka byla předána úřadu péče o mládež.

Podle policie a státního zastupitelství hledalo kolem 280 policistů dívku a jejího domnělého únosce celý den. Nakonec byli oba dva v noci na sobotu dopadeni na jedné berlínské ulici.

Z vyšetřování vyplynulo, že dvojice předstíraný únos důkladně připravovala. Dokonce natočila a odeslala videa zachycující fingovaný čin. Otec dívky její zmizení oznámil v noci na pátek.

Přesný motiv fingovaného únosu a výše požadovaného výkupného jsou dosud předmětem vyšetřování, uvedla policejní mluvčí. Berlínský list B.Z. napsal, že šlo o 40 000 eur (přes milion korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků