Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Čech zahynul na Slovensku při explozi výbušniny

V neděli na východním Slovensku zahynul jednačtyřicetiletý Čech. Příčinou úmrtí byla exploze zatím neznámé výbušniny. Muž zřejmě manipuloval s municí, kterou našel v lese.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Čech zahynul na Slovensku při explozi výbušniny

Neštěstí se stalo u budovy obecního úřadu v obci Medvedie v okrese Svidník. Muž z okresu Uherské Hradiště na následky zranění, která utrpěl při výbuchu, na místě zemřel.

Mrtvý patřil ke skupině tří Čechů, kteří podle policie pátrali na východním Slovensku s pomocí detektorů kovů po historických předmětech. V jejich autě bylo při následné kontrole odhaleno různé pěchotní střelivo, zásobník kulometu se střelivem, střelná zbraň, roznětky dělostřeleckých min, ruční granát a také náboje poválečné výroby a jiná zakázaná munice.

Češi historickou munici hledali v místech intenzivních bojů za druhé světové války. Nálezy z tohoto období či starší kusy totiž mají pro sběratele svou cenu.

Slovenští policejní pyrotechnici dodnes nedokážou odhadnout, kolik nevybuchlé munice z druhé světové války se na Slovensku ještě nachází. Náhodně objevená munice v zemi je i po několika desetiletích nebezpečná a může explodovat.

Za krátkou dobu je to již druhý Čech, který přišel na Slovensku o život. V uplynulých dnech se v Oravské přehradě utopil český občan, který se spolu s přítelem vydal krmit ryby na menším člunu. Ten se převrátil a muž už k břehu nedoplaval.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků