Hlavní obsah
Z koncertu na milotickém zámku - Krumlovský orchestr bez dirigenta Foto: Soňa Hanzalová

Čech bude vyhoštěn z USA za obtěžování mistra hororů Kinga

Americká policie zatkla Čecha, který obtěžoval spisovatele Stephena Kinga. Břetislav Bureš (38), jenž slavnému autorovi hororů údajně také vyhrožoval, bude z rozhodnutí soudu ze Spojených států brzy vyhoštěn. Oznámila to ve středu americká tisková agentura AP.

Z koncertu na milotickém zámku - Krumlovský orchestr bez dirigenta Foto: Soňa Hanzalová
Čech bude vyhoštěn z USA za obtěžování mistra hororů Kinga

Bureš byl zadržen v neděli před Kingovým domem. Podle vyšetřovatelů zanechával český občan v minulých dnech Kingovi v poštovní schránce zvláštní knihy a vzkazy.

Obtěžoval paní Kingovou

Bureš se navíc urputně dožadoval schůzky se svým idolem. Naposledy s tímto cílem v sobotu kontaktoval Kingovu ženu Tabithu, která právě venčila psa. Požádal ji o zprostředkování setkání se spisovatelem, a to "v zájmu národní bezpečnosti".

Oslovená tehdy utekla. Když ale spatřila Bureše před domem i následující den, neváhala a podělila se o noční zážitek s manželem. Ten za Burešem vyšel kolem poledne na ulici.

Vytrvalý Čech však chtěl "tajné věci" projednat přímo v domě manželů, což autor hororů odmítl - urychleně se vrátil do domu, kde vyndal ze zásuvky zbraň a zavolal policii.

Bude vyhoštěn z USA

Bureš se z obtěžování spisovatele zodpovídal u soudu v pondělí. Uvedl, že pracuje jako tesař v městě Georgia a v Maine je na dovolené.

Soud mu chtěl za "obtěžování slavné osoby" udělit pokutu, a to ve výši 500 dolarů (asi 15 tis. Kč). Bureš však zaplatit odmítl, neboť "měl v hotovosti jen 1,75 dolaru (přes 50 Kč)". Z rozhodnutí úřadů bude proto v nejbližších dnech ze země vyhoštěn.

Spisovatel byl podobně obtěžován již v minulosti. V roce 1991 do jeho domu pronikl psychicky narušený muž, který paní Kingové vyhrožoval zabitím. Pachatel Erik Keene tehdy tvrdil, že mu slavný autor hororů ukradl literární zápletku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků