Hlavní obsah
George H. W. Bush Foto: Donna Carson/File Photo , Reuters

Bush starší je se zápalem plic na jednotce intenzivní péče

Bývalý americký prezident George Bush starší má zápal plic a byl převezen na jednotku intenzivní péče. V nemocnici v texaském Houstonu byla kvůli únavě a kašli preventivně hospitalizována i jeho manželka Barbara. Oznámili to ve středu pracovníci Bushovy kanceláře.

George H. W. Bush Foto: Donna Carson/File Photo , Reuters
Bush starší je se zápalem plic na jednotce intenzivní péče

Podle lékařů dvaadevadesátiletý Bush „pohodlně odpočívá” poté, co mu lékaři pročistili dýchací ústrojí.

Bush byl převezen do nemocnice v sobotu kvůli dýchacím obtížím. Lékaři původně novinářům sdělili, že léčba zabírá. Jeho mluvčí vyjádřil přesvědčení, že bývalý prezident bude brzy propuštěn.

Bush, jenž byl hlavou USA v letech 1989-1993, žije v Houstonu se svou ženou Barbarou. Jeho syn George Bush mladší usedl v Bílém domě v roce 2001 a znovu byl zvolen v roce 2004. Bush starší je také otcem bývalého guvernéra Floridy Jeba Bushe, který loni neúspěšně usiloval o republikánskou nominaci do prezidentských voleb.

Bush starší se podle agentury Reuters v posledních letech pohybuje na kolečkovém křesle a v roce 2014 byl dvakrát hospitalizován, jednou na několik týdnů se zápalem plic a podruhé kvůli dýchacím potížím. V roce 2015 si po pádu v rodinné rezidenci ve státě Maine poranil krk. Od svých devadesátin se na veřejnosti příliš neobjevuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků