Hlavní obsah
Odsouzený sedmačtyřicetiletý Paul Crossley. Foto: British Transport Police

Brit, který strčil seniora do kolejiště metra, dostal doživotí

Britský soud v pondělí za dvojnásobný pokus o vraždu uložil doživotní vězení Paulu Crossleymu, který loni v dubnu strčil do kolejiště londýnského metra jedenadevadesátiletého seniora. Brit se předtím neúspěšně pokusil do kolejí shodit jiného muže, informovala agentura Reuters. Za mřížemi má odsouzený strávit minimálně 12 let.

Odsouzený sedmačtyřicetiletý Paul Crossley. Foto: British Transport Police
Brit, který strčil seniora do kolejiště metra, dostal doživotí

Soud s vynesením rozsudku čekal na lékařský posudek. Na jeho základě nařídil sedmačtyřicetiletému Crossleymu, který trpí paranoidní schizofrenií, před nástupem do vězení pobyt v psychiatrické nemocnici.

Podle záběrů bezpečnostních kamer se Crossley nejdříve do kolejiště metra v centru Londýna pokusil strčit třiadvacetiletého muže, mladík ale udržel rovnováhu. Crossley proto odjel o několik zastávek dál do stanice Marble Arch, kde do kolejí strčil Roberta Malpase.

Senior, který v minulosti předsedal správní radě společnosti Eurotunnel a je nositelem Řádu britského impéria, utrpěl zlomeninu pánevní kosti a poranění hlavy. Před příjezdem vlaku ho vytáhnul jeden z kolemstojících, který si přitom o elektrifikované koleje popálil ruku.

Podle serveru BBC si Crossley v den útoků nevzal své prášky a o den dříve požil drogu známou jako crack v hodnotě 600 liber (17 000 korun).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků