Hlavní obsah
Jair Bolsonaro během předvolebního mítinku Foto: Antonio Scorza, ČTK/AP

Brazilský prezidentský kandidát Bolsonaro byl při mítinku pobodán

Brazilský prezidentský kandidát Jair Bolsonaro byl ve čtvrtek během předvolebního mítinku pobodán. Informovala o tom agentura AP. Krajně pravicový politik utrpěl zranění jater, kvůli němuž musel podstoupit operaci, informovala brazilská televize GloboNews. Bolsonaro, jemuž průzkumy dávají velkou šanci na volební úspěch, dráždí část veřejnosti svými mnohdy radikálními postoji.

Jair Bolsonaro během předvolebního mítinku Foto: Antonio Scorza, ČTK/AP
Brazilský prezidentský kandidát Bolsonaro byl při mítinku pobodán

K incidentu došlo ve městě Juiz de Fora, které se nachází asi 200 kilometrů severně od Rio de Janeira.

Videa publikovaná na sociálních sítích zachycují situaci, kdy někdo Bolsonara, kterého příznivci nesou na ramenou, čímsi bodne do břicha, načež se ve tváři politika objeví grimasa bolesti.

Policie zadržela pravděpodobného pachatele, ale další podrobnosti zatím nejsou známy.

Bolsonarův syn Flavio nejprve na Twitteru informoval, že zranění otce je pouze povrchové, brazilská média však poté přinesla zprávy o vnitřním zranění v oblasti jater a krvácení. Mluvčí nemocnice ve zmíněném městě potvrdil pouze to, že byl politik operován. Rovněž příbuzní později poopravili synovo tvrzení a hovoří o vážném zranění.

Jeden z favoritů

Třiašedesátiletý Bolsonaro je podle průzkumů druhým nejsilnějším kandidátem pro volby, jejichž první kolo bude 7. října.

Lídr průzkumů, exprezident Luize Inácio Lula da Silva byl odsouzen za korupci a soud mu účast ve volbách zakázal. Bolsonaro má proto šanci první kolo vyhrát a postoupit do rozhodujícího kola druhého.

Bolsonaro, který do politiky vstoupil koncem 80. let jako radní Ria de Janeiro, čelí mimo jiné obviněním z rasismu. Je znám rovněž urážlivými výroky na adresu žen a veřejně obhajuje brazilskou diktaturu z let 1964 až 1985.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků