Hlavní obsah
 

Brazilský gangster, který chtěl utéct z vězení přestrojený za dceru, se oběsil

Vůdce brazilského gangu Clauvino da Silva, který se neúspěšně pokusil utéct z vězení v převleku za svou 19letou dceru, byl v úterý nalezen v cele mrtvý. Oběsil se. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní úřady.

 
Brazilský gangster, který chtěl utéct z vězení přestrojený za dceru, se oběsil

Dvaačtyřicetiletý zločinec přezdívaný Mrňous k přestrojení použil latexovou masku, paruku, brýle, podprsenku, růžové tričko s veselým motivem a upnuté džíny; takto maskován se pokusil odejít z věznice Gericinó v Riu de Janeiro. Dceru, která ho přišla v sobotu navštívit, měl zřejmě v plánu nechat uvnitř.

Úřad pro správu věznic posléze zveřejnil video, na němž Clauvino da Silva postupně odkládá svůj převlek a říká nahlas své jméno. Záznam shlédly miliony uživatelů po celém světě. Po zmařeném pokusu o útěk byl gangster převezen do věznice s maximální ostrahou. Zábavná epizoda ale skončila tragicky.

„Vězeň se podle všeho oběsil na prostěradle,” uvedla v úterý vězeňská správa a dodala, že okolnosti se vyšetřují. Da Silva byl podle brazilských úřadů členem vedení Red Command, jedné z nejmocnějších brazilských zločineckých skupin, která ovládala obchod s drogami ve značné části Ria.

Brazílie se dlouhodobě potýká s problémy s násilím v přeplněném vězeňském systému, který je třetí největší na světě, připomněla v souvislosti s kauzou agentura Reuters.

Minulý týden zemřelo při střetu dvou gangů ve věznici v brazilském městě Altamira 62 vězňů. Střety vypukly poté, co skupina vězňů zaútočila na křídlo, v němž byli umístěni vězni ze znepřáteleného gangu, a založila při tom požár. Většina obětí se udusila, 16 vězňů mělo uříznuté hlavy.

Za poslední tři dekády stoupl počet uvězněných osob v Brazílii osmkrát na zhruba 750 000 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků