Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Vojtek, Právo

Bobr i zubr patří na talíř, nabádá polský ministr zemědělství

Je nevyhnutelné snižovat stavy bobrů a zubrů, protože jen prohlubují problémy zemědělců a lesníků, oznámil nedávno v Sejmu Jan Ardanowski, polský ministr zemědělství. Dodal, že navrhne, aby maso z těchto zvířat legislativa zařadila mezi jedlá a Poláci je mohli běžně konzumovat.

Ilustrační foto Foto: Milan Vojtek, Právo
Bobr i zubr patří na talíř, nabádá polský ministr zemědělství

„Uvědomí-li si lidé, že bobří ploutve mají vlastnosti afrodiziaka, problém s jejich přemnožením zakrátko skončí,“ vzkázal ministr s tím, že bobří populace v Polsku stoupla na více než sto tisíc jedinců, přičemž úměrně s tím vzrostly škody.

Návrh mezitím vyvolal četné posměšky na sociálních sítích. Někteří ministrovi Ardanowskému připomněli, že bobr nemá ploutev, ale ocas. Že by měl působit jako afrodiziakum, přitom není známo odborné ani laické veřejnosti, podotkl portál Oko.press.pl.

Ochránci přírody navíc namítají, že bobři plní významnou úlohu v ekosystému a jejich vyhubení by mělo pro přírodu katastrofální následky.

Zubrů žije v Polsku takřka 1900, většina z nich v Bělověžském pralese. Přitom ještě na počátku dvacátého století jich zůstalo v rezervacích jen několik a hrozilo jim vyhynutí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků