Hlavní obsah
Nemocnici Na Bulovce by doporučila svým známým polovina pacientů Foto: Martin Šalek

"Bílý otrok" se asi nenarodil bílému páru

Jihoafrický mladík, který tvrdí, že žil v uplynulých letech jako otrok v černošské rodině, se pravděpodobně narodil rasově smíšenému páru. Prohlašuje to alespoň soudce vyšetřující neobvyklý případ.

Nemocnici Na Bulovce by doporučila svým známým polovina pacientů Foto: Martin Šalek
"Bílý otrok" se asi nenarodil bílému páru

Příběh 18letého Šťastného Sindane oblétl v uplynulých dnech doslova celý svět. Opálený blonďák vyprávěl svůj osud bílého otroka v černošské rodině velmi přesvědčivě. "Soud došel k závěru, že chlapec nemůže pocházet z čistě bílé rodiny, i když to sám tvrdí. Vše nasvědčuje tomu, že v bílé komunitě nikdy dlouhodobě nepobýval," řekl včera soudce Martinus Kruger z města Bronkhorstspruitu agentuře Reuters.

"Vypadá to, že měl bílého otce, mohl to být ale i mulat, a černou matku. Výsledky DNA vše potvrdí," dodal mluvčí ministerstva spravedlnosti Heinrich Augustyn.

O osud chlapce se zajímá celý svět

Šťastný Sindane se objevil na policejní stanici v Bronkhorstspruit 19. května. Do protokolu uvedl, že ho černošská rodina unesla v 6 letech. Následně jim 12 let sloužil jako otrok. Osud chlapce vzbudil neobvyklý zájem veřejnosti. Přihlásilo se hned několik manželských dvojic, které v něm spatřovali svého zmizelého syna, a to včetně rodiny ze Slovenska.

Testy DNA zatím ani jednu genetickou souvislost mezi údajnými rodiči a potomkem nepotvrdily. Kruger navíc tvrdí, že vzpomínky Šťastného Sidane připomínaly spíše situace zhlédnuté ve filmu než reálně prožité zkušenosti. Původ chlapce tak stále zůstává nejasný.   

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků