Hlavní obsah
 

Balon v USA narazil do drátů elektrického vedení. Pět mrtvých

Tragédie se odehrála v sobotu ráno v americkém Albuqeurque v Novém Mexiku. Horkovzdušný balon tam narazil do drátů elektrického vedení, koš s pěti cestujícími se utrhl a zřítil se na rušnou ulici. Nikdo z cestujících nepřežil, nehoda odřízla od elektrického proudu 13 tisíc lidí.

 
Balon v USA narazil do drátů elektrického vedení. Pět mrtvých

Nehoda se odehrála kolem sedmé hodiny ranní místního času. Podle Federálního úřadu pro letectví se koš se dvěma ženami a třemi muži zřítil z výšky zhruba 30 metrů na rušnou křižovatku. Krátce po dopadu koš zachvátil požár.

Lidé přiběhli s hasícími přístroji na pomoc, bylo však už pozdě. Čtyři lidé zemřeli na místě, pátý podlehl svým zraněním krátce po převozu do nemocnice.

Obal balonu odletěl o notný kus dál a přistál na střeše. Právě vyfouklý obal a jeho pomalý pád následně natočila řada svědků. Kvůli nehodě se bez proudu ocitlo přes 13 tisíc lidí, dodávky ale byly brzo obnoveny.

Příčina tragédie letecký úřad vyšetřuje. Jde o nejhorší nehodu horkovzdušného balónu v USA od roku 2016, kdy v Texasu balon začal ve vzduchu hořet. Tehdy nehodu nepřežilo 16 lidí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků