Hlavní obsah
 

Z trosek rozbombardovaných domů v Sýrii vyhrabali živou dívku

Syrským záchranářům se z trosek boji poničených budov nedaleko Halabu na severozápadě země podařilo vyprostit živou dívenku. Ta byla v troskách uvězněna od čtvrtka, kdy oblast zasáhl letecký úder. Záběry ze záchrany dítěte v pátek zveřejnila agentura Reuters.

 
Z trosek rozbombardovaných domů v Sýrii vyhrabali živou dívku

Na záběrech agentury Reuters je vidět, jak příslušníci Bílých helem, což je něco na způsob civilní obrany, hrabou v troskách a vytahují bezvládnou dívenku.

Syrská organizace známá jako Bílé helmy vznikla během války v Sýrii v oblastech ovládaných vzbouřenci proti prezidentovi Bašáru Asadovi, kde pomáhala civilistům na místech zasažených boji.

Její členové patrně zachránili tisíce životů. Kontroverze ale vyvolávají její propagandistické aktivity a pravděpodobné vazby na skupiny napojené na teroristickou organizaci Al-Káida.

Za nynějšími nálety na severozápadě Sýrie stojí podle exilové organizace SOHR, která situaci v Sýrii monitoruje z Londýna, Rusové. Jejich letadla podle informací SOHR v posledních hodinách bombardují oblasti jižně a západně od Halabu. Rusko v oblasti podporuje vojska prezidenta Asada a tvrdí, že zasahuje proti teroristům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků