Hlavní obsah
Boji zničené Aleppo (Halab) Foto: Abdalrhman Ismail , Reuters

V Sýrii pokračovaly navzdory příměří sporadické boje

V Sýrii ve čtvrtek pokračovaly sporadické boje navzdory příměří vyhlášenému u příležitosti konce postního měsíce ramadánu. Podle agentury AP boje zahájila i syrská armáda, ačkoli ta třídenní příměří ve středu vyhlásila.

Boji zničené Aleppo (Halab) Foto: Abdalrhman Ismail , Reuters
V Sýrii pokračovaly navzdory příměří sporadické boje

Syrské vládní síly zaútočily na povstalce hájící poslední zásobovací cestu vedoucí do druhého největšího města v zemi Aleppa (Halabu), který je z velké části stále v rukách rebelů. V průběhu dne se jim silnici podařilo přetnout.

Exilová syrská organizace ochránců lidských práv SOHR informovala, že i ve středu se východní část Aleppa ocitla pod dělostřeleckou palbou. Podle syrských vládních zdrojů zahynuli přitom tři lidé. Pokračující boje hlásili i protivládní povstalci ze Syrské svobodné armády (FSA).

Spojené státy a Rusko vyjednaly již v únoru v Sýrii příměří, které se ale nevztahovalo na oblasti kontrolované islámskými radikály. Tento klid zbraní ale v dubnu de facto zkrachoval kvůli opakovaným ozbrojeným střetům ze strany vládních i opozičních sil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků