Hlavní obsah
 

V Homsu bylo zabito přes sto lidí

Celkem 106 lidí, včetně žen a dětí, údajně zabily v úterý syrské vládní síly ve městě Homs. Informovala o tom ve čtvrtek opoziční Syrská organizace pro lidská práva (OSDH), kterou citovaly tiskové agentury. Zpráva se nedá nezávisle ověřit, poznamenala agentura Reuters.

 
V Homsu bylo zabito přes sto lidí

Podle informace OSDH bylo 106 obětí buď upáleno ve svých domech, zastřeleno, nebo ubodáno při útoku provládních sil v povstalecké čtvrti Basatin Hasavíja.

"Naše organizace má k dispozici jména 14 zabitých členů jedné rodiny, včetně tří dětí, a informace o dalších rodinách, které byly kompletně vyvražděny. Jedna z nich měla 32 členů," řekl agentuře Reuters šéf OSDH Ramí Abdar Rahmán.

Kouř po bojích v syrském městě Homs

Foto: Handout/David Manyua/United Nations , Reuters

OSDH v prohlášení vyzývá OSN, aby vyslala bez meškání vyšetřovací komisi do Homsu, který syrské protirežimní síly označují za "hlavní město revoluce". Kritizovala v něm zároveň mezinárodní "mlčení" k situaci v tomto městě, které už měsíce obléhá a bombarduje syrská armáda.

Provládní list Al-Vatan ve čtvrtek informoval o "pozoruhodném postupu" armády na okraji Homsu proti "ozbrojencům". Tímto termínem režim prezidenta Bašára Asada označuje povstalce a opoziční bojovníky. Podle opozičních aktivistů ale povstalci nejsou v uvedené oblasti vzdálené od centra Homsu asi pět kilometrů přítomni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků