Hlavní obsah
Šiité modlitbami slavili konec postního měsíce ramadánu. Foto: Mushtaq Muhammed , Reuters

Dvě šíitské mešity v iráckém hlavním městě Bagdádu se ve čtvrtek staly terčem sebevražedných bombových útoků. Podle agentury Reuters zemřelo nejméně dvacet lidí, téměř tři desítky dalších byly zraněny. Nálože explodovaly právě ve chvíli, když věřící mešity opouštěli.

Šiité modlitbami slavili konec postního měsíce ramadánu. Foto: Mushtaq Muhammed , Reuters
V bagdádských mešitách zabíjely na konec ramadánu nálože

Shromáždění šíité si modlitbami připomínali svátek Id al-Fitr, jímž končí postní měsíc ramadán. Podle policie spáchal jeden z útoků sebevražedný útočník v autě, druhý spáchal atentátník, který k mešitě přišel pěšky.

Reuters uvádí, že útočník v autě zabil dvanáct lidí, zatímco při druhém útoku zahynulo osm lidí. Dalších šest zahynulo při přestřelce severně od Bagdádu.

Úřady varovaly, že militanti v době ramadánu své akce zintenzivní a počet násilností v posledních dnech skutečně vzrostl. V neděli nepřežilo sérii bombových útoků v Bagdádu nejméně 32 lidí a přes sto dalších bylo zraněno.

Počet obětí násilí v Iráku přesto ubývá. V září tam zahynulo 359 civilistů, zatímco loni v tomtéž období 884. Od zahájení invaze v roce 2003 v Iráku zahynulo téměř 4 200 amerických vojáků a podle serveru Iraq Body Count zhruba 90 000 iráckých civilistů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků