Hlavní obsah
 

U antických památek v Jordánsku pobodali osm lidí, čtyři z nich vážně

Osm lidí, čtyři Jordánce a čtyři cizince, pobodal ve středu útočník v jordánském městě Džaraš na severozápadě země. Čtyři zranění jsou vážná, dva lidé jsou podle serveru Ammún v kritickém stavu. Útočník byl zadržen, uvedl jordánský list Ar-Rai.

 
U antických památek v Jordánsku pobodali osm lidí, čtyři z nich vážně

Jordánský ministr Fáiz Džábir řekl, že zraněni byli tři lidé z Mexika, jeden ze Švýcarska a čtyři z Jordánska. Zranění čtyř z nich jsou podle ministra střední až těžká, zbytek pak lehká. Podle nezávislého serveru Ammún jsou dva lidé v kritickém stavu a byli vrtulníkem dopraveni do nemoenice v Ammánu.

„Ve středu v poledne muž nožem napadl turisty, jednoho průvodce a člena bezpečnosti, který se ho pokusil zastavit,” sdělil k incidentu pro agenturu AFP policejní mluvčí. Zranění byli převezeni do nemocnice a útočník okamžitě zatčen. Více informací policejní mluvčí neposkytl.

Agentura Reuters původně uvedla, že cílem útoku byly tři Španělky. Španělské ministerstvo zahraničí ale tuto zprávu vyvrátilo. Na sociálních sítích se také objevilo video, na němž některé z obětí hovoří španělštinou s latinskoamerickým přízvukem. „To je dýka, to je dýka, je to nůž,” křičí na něm ženský hlas. Na zemi je vidět ležet zakrvácenou ženu a někoho, kdo jí drží ručník na zádech. Vedle pak sedí muž se zraněnou nohou.

Džaraš (Gerasa) leží asi padesát kilometrů od Ammánu a je jednou z turistických atrakcí země. Antické město je dobře zachovalé a nachází se v něm i hipodrom. Město bylo založené zřejmě Alexandrem Makedonským, po zemětřesení v osmém století zpustlo. Jeho ruiny byly objeveny v roce 1806 a nyní kolem nich stojí moderní město. Místo se po skalním městě Petra stalo nejnavštěvovanější antickou památkou Jordánska.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků