Hlavní obsah
První fotografie, která se objevila na twitterovém účtu reyadiraq Foto: repro Twitter

Syrští extremisté živě tweetovali snímky amputace zlodějovy ruky

Islámští radikálové v Sýrii zveřejnili na internetu fotografie z probíhající amputace ruky, kterou vykonali na muži, který se přiznal ke krádeži a údajně o trest sám požádal, aby se očistil od hříchů. Na snímky upozornil server listu Washington Post.

První fotografie, která se objevila na twitterovém účtu reyadiraq Foto: repro Twitter
Syrští extremisté živě tweetovali snímky amputace zlodějovy ruky

Fotografie se objevily na Twitteru v pátek, k incidentu došlo v městě Maskanah na severu Sýrie. Podle britského deníku The Daily Mail amputaci provedli stoupenci radikální organizace Islámský stát v Iráku a Levantě.

Na twitterovém účtu @reyadiraq se objevily tři fotografie. Účet byl později pozastaven a je nedostupný. První snímek ukazoval, jak členové skupiny drží muže se zavázanýma očima a rukou položenou na stole. Vedle stál muž s maskou na obličeji a mačetou v ruce. V popředí četl další muž prohlášení.

Druhá fotografie ukazuje okamžik těsně před dopadem mačety

Foto: repro Twitter

Druhá fotografie zachycovala okamžik těsně před dopadem mačety. O hodinu později se objevil třetí snímek s už useknutou rukou.

Zloděj, který podle skupiny o useknutí ruky sám požádal, ztratil vědomí. Na stole ležela odňatá část ruky, podle zářezů ve stole to vypadalo, že na její amputaci byla potřeba čtyři seknutí.

Poslední fotografie. Muž po amputaci ztratil vědomí

Foto: repro New York Daily News

Radikální hnutí Islámský stát v Iráku a Levantě (ISIL), které trest vykonalo, vzniklo v dubnu roku 2013. Jeho členové bojují na severu Sýrie, ale s jejich radikálností nesouhlasí mnohé skupiny islamistů. Na začátku roku se od něj distancovala Al- Káida, k níž se ISIL hlásí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků