Hlavní obsah
Ruský strategický bombardér Tu-22M3 nalétává na pozice IS u Búkamálu. Foto: ČTK/AP

Syrská armáda opět pronikla do Búkamálu, posledního města v rukou IS

Syrské armádě se ve čtvrtek opět podařilo proniknout do pohraničního města Búkámal, které už nakrátko ovládla, ale pak se do něj vrátil Islámský stát (IS). Uvedla to agentura AFP s odvoláním na exilovou organizaci SOHR monitorující dění v Sýrii. Syrská státní tisková kancelář SANA informovala jen o mohutných syrských náletech na Búkamál, které následovaly po ruských.

Ruský strategický bombardér Tu-22M3 nalétává na pozice IS u Búkamálu. Foto: ČTK/AP
Syrská armáda opět pronikla do Búkamálu, posledního města v rukou IS

Podle SANA podniklo ve čtvrtek syrské letectvo mohutné útoky na shromáždění bojovníků IS u Búkamálu a na zásobovací trasy IS. Podařilo se mu zničit auto připravení k sebevražednému útoku, jeho exploze zabila radikály okolo něj.

Podle SOHR pokračují nálety i ostřelování města z děl. Hlavní útok tentokrát vede, armáda, minulý podnikly šíitské milice podporované libanonským Hizballáhem.

Syrský tank u Búkamálu

Foto: ČTK/AP

Syrské útoky předznamenal ve středu velký ruský nálet, uvedlo podle agentury TASS ruské ministerstvo obrany: „Šest dálkových bombardérů Tu-22M3, které odstartovaly z Ruska a letěly přes Írán a Irák, podniklo mohutný nálet na teroristy z IS u Búkamálu. Útok cílil na opěrné body teroristů a shromáždění jejich mužstva i obrněných vozidel.”

Búkamál se nachází v provincii Dajr az-Zaur, která je bohatá na ropu. Podle SOHR čtvrtinu ropných polí v oblasti stále kontrolují radikálové, část jich získala zpět vláda a některá jsou nyní pod kontrolou arabsko-kurdských Syrských demokratických sil (SDF).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků