Hlavní obsah
Syrský prezident Bašár Asad při projevu na univerzitě v Damašku Foto: Reuters

Spikla se proti nám cizina, tvrdí syrský prezident

Syrský prezident Bašár Asad se po několika měsících opět ukázal na veřejnosti. Na univerzitě v Damašku v úterý prohlásil, že za přetrvávající násilnosti v zemi mohou zahraniční síly, které chtějí Sýrii destabilizovat.

Syrský prezident Bašár Asad při projevu na univerzitě v Damašku Foto: Reuters
Spikla se proti nám cizina, tvrdí syrský prezident

„Vnější spiknutí všichni jasně vidí. Regionální a mezinárodní síly se snaží zemi destabilizovat a vyvolat chaos. Spadly z nich masky,“ prohlásil Asad. Dodal, že navzdory protestům nemá v úmyslu opustit prezidentský úřad. „Odejdu, až si to budou přát všichni v této zemi,“ poznamenal a slíbil brzké vítězství nad spiklenci. Nikdo však prý nevydal příkaz střílet do demonstrantů.

„Musíme si vybrat to správné řešení,“ uvedl dál a v té souvislosti doplnil, že zůstává důležitý vztah mezi syrským vlastenectvím a širší příslušností k arabskému světu. Varoval však, že změny k lepšímu nezastaví teroristy a rychlé reformy budou do budoucna k ničemu.

Asad připustil možnost březnového referenda o změnách ústavy.

Násilnosti v Sýrii trvají deset měsíců. Podle OSN si vyžádaly přes 5000 mrtvých. V zemi nadále monitorují situaci pozorovatelé z Ligy arabských států.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků