Hlavní obsah
Foto: repro Daily Pakistan

Soud s pašeračkou Terezou posun nepřinesl, další bude v dubnu

Soud s Češkou, která byla 10. ledna zadržena na mezinárodním letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, bude pokračovat 10. dubna. Sobotní jednání se sice uskutečnilo, ale žádný pokrok v případu nepřineslo, řekla mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Foto: repro Daily Pakistan
Soud s pašeračkou Terezou posun nepřinesl, další bude v dubnu

„Otázka kauce se dnes opět neřešila," podotkla mluvčí. Advokát zadržené ženy požádal o její propuštění na kauci na začátku března.

„Od ženy máme potvrzeno, že má zájem o konzulární návštěvu naší zástupkyně z ambasády z Islámábádu, takže to teď budeme řešit," dodala Valentová.

Pákistánští celníci ženu v lednu zadrželi údajně poté, co prošla přes dvě kontrolní stanoviště protidrogových jednotek cestou na let do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Odtud se podle pákistánského tisku chystala pokračovat do Irska. Heroin našli celníci v ženině kufru. [celá zpráva]

Za pašování drog jsou v Pákistánu obvykle velmi vysoké tresty, výjimkou není ani trest smrti. Ten se ale podle českého ministerstva zahraničí zpravidla neuplatňuje vůči cizincům.

České ministerstvo spravedlnosti minulý týden uvedlo, že Česko chce s Pákistánem uzavřít smlouvu o předávání vězňů. Úřad snahu zdůvodňuje právě případem Češky zadržené v Pákistánu. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků