Hlavní obsah
 

Série 17 pumových útoků v Iráku zabila 55 lidí

Při 17 pumových útocích v pondělí v Iráku přišlo o život 55 lidí a desítky dalších utrpěly zranění. Dějišti útoků byly podle policejních informací především oblasti v Bagdádu obývané hlavně šíity. Útoky byly spáchány za pomoci bomb umístěných v autech.

 
Série 17 pumových útoků v Iráku zabila 55 lidí

V hlavním městě vybuchly nálože ve čtvrtích Sadr, Habíbíja, Húríja, Kázimíja, Šurta a několika dalších. O život tam přišlo 39 osob.

Dalších deset životů si vyžádaly výbuchy dvou náloží u autobusové zastávky ve městě Kút, které leží 150 kilometrů jižně od Bagdádu. Čtyři lidé zemřeli v Mahmúdíji, vzdálené asi 30 kilometrů od metropole, a dvě osoby přišly o život v Samávě.

V Iráku se v posledních měsících rozpoutala nová vlna násilností. Jenom v červenci při nich podle agentury AFP zahynulo na 700 lidí. Většina útoků je motivována spory mezi menšinovými sunnity a většinovými šíity.

V neděli v Iráku zahynulo 12 lidí, mezi nimiž bylo osm členů kurdské policejní jednotky. Kurdové byli zatím násilí ušetřeni, v neděli však sebevražedný atentátník zaútočil na policejní konvoj kurdských policistů v Túz Chúrmátu. V tomto městě žije početná kurdská komunita a v tamní policii slouží asi 700 Kurdů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků