Hlavní obsah
Avigdor Lieberman Foto: Baz Ratner , Reuters

Šéfa izraelské diplomacie údajně chtěli zabít střelou z RPG

Izraelské bezpečnostní složky zatkly čtyři Palestince, které tajná služba Šin Bet podezírá z příprav atentátu na ministra zahraničních věcí Avigdora Liebermana. Izraelci tvrdí, že skupina patří k palestinskému hnutí Hamás. To se k záležitosti nevyjádřilo, respektive uvedlo, že o ní žádné informace nemá. Napsal to v pátek server BBC.

Avigdor Lieberman Foto: Baz Ratner , Reuters
Šéfa izraelské diplomacie údajně chtěli zabít střelou z RPG

Buňka údajně chtěla Liebermana zabít střelou z granátometu RPG. Kolona aut s ministrem se měla stát terčem v blízkosti jeho domova u osady Nokdim na Západním břehu Jordánu. Tři podezřelí pocházejí z okolí.

Na nákup RPG ale nedošlo, i když skupina atentát plánovala už během izraelského útoku na pásmo Gazy z července a srpna letošního roku. V konfliktu, který ukončilo pouze příměří, bylo zabito přes 2100 Palestinců a více než 70 lidí na izraelské straně.

Izraelci podezřelé Palestince zatkli před dvěma týdny.

Mezi Izraelem a Palestinci panuje v posledních týdnech nové napětí, jež vyvrcholilo v sérii útoků v Jeruzalémě. Při tom posledním zaútočila dvojice Palestinců na věřící v synagoze a zabila pět lidí. [celá zpráva]

Související témata:

Zasněžený Jeruzalém. Sněžení zasáhlo celou širší oblast Levanty.

Foto: Ammar Awad, Reuters

Ozbrojená složka Hamásu Brigády Izzudína Kásama při výcviku

Foto: Profimedia.cz

Ministr Lieberman vede ultrapravicovou stranu Izrael je náš domov (Israel Bejtejnu). Jejími voliči jsou především imigranti z Ruska.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků