Hlavní obsah

Sebevrah zabíjel v Iráku americké vojáky

Nejméně osm lidských životů si v pátek vyžádaly dva útoky spáchané v Iráku. Jsou mezi nimi i dva američtí vojáci, uvedla německá tisková agentura DPA. Dalších 27 osob bylo zraněno.

Sebevrah zabíjel v Iráku americké vojáky

U tržiště ve městě Džalavla v sunnitské provincii Dijála zaútočil sebevražedný atentátník na společnou americkoiráckou hlídku. V její blízkosti odpálil auto plné výbušnin, uvedla americká armáda a irácké policejní zdroje. Zabil dva americké vojáky a čtyři Iráčany, mezi nimiž byl nejméně jeden policista. Mezi osmnácti zraněnými je šest amerických vojáků.

Další útok byl spáchán na jihu Bagdádu.Tam dva civilisté a devět dalších utrpělo zranění při výbuchu nálože nastražené u silnice.

V provincii Dijála ale Američané také slavili úspěch, když se jim při dvou akcích podařilo zadržet čtyři lidi, které podezírají, že zaujímají vysoké postavení v irácké větvi sítě al-Káida.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků