Hlavní obsah
Satelitní záběr zařízení pro těžbu plynu na poli Tiganturin, které napadli teroristé Foto: Digitalglobe, Reuters

Při útoku v Alžírsku zemřelo 23 rukojmích a 32 únosců

Při útoku islámských radikálů a následném sobotním zásahu alžírské armády proti únoscům plynárenských dělníků na jihovýchodě Alžírska, zemřelo celkem 32 útočníků a 23 rukojmích. S odvoláním na alžírské bezpečnostní zdroje to oznámila agentura AFP. Vládním jednotkám se podařilo osvobodit 685 unesených alžírských zaměstnanců a 107 cizinců.

Satelitní záběr zařízení pro těžbu plynu na poli Tiganturin, které napadli teroristé Foto: Digitalglobe, Reuters
Při útoku v Alžírsku zemřelo 23 rukojmích a 32 únosců

Národnost mrtvých rukojmích alžírské úřady nezveřejnily. Britský ministr zahraničí William Hague ale uvedl, že mezi oběťmi je pět Britů. Norská společnost Statoil také vyjádřila obavy, že někteří z mrtvých jsou její norští zaměstnanci.

Útočníci rozsáhlý objekt zaminovali a vojáci nyní miny odstraňují. Islámští radikálové ve středu zaútočili na plynárenský podnik u Ajn Amanásu a vzali do zajetí až 700 jeho zaměstnanců (132 cizinců). Postupně přicházely nepřesné zprávy o mrtvých a osvobozených. Dle sobotních informací měla ráno armáda pod kontrolou ubytovny a útočníci se se zbývajícími rukojmími ukrývali v rozsáhlém průmyslovém komplexu.

Dle AFP se v sobotu armáda rozhodla ke konečnému úderu. Padlo při něm 11 útočníků a sedm z rukojmích zřejmě stihli zabít. Předchozí informace hovořila o nálezu 15 ohořelých těl, která zatím nebyla identifikována.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Zajatci osvobození alžírskou armádou

Video: Reuters

Podnik, k němuž patřily kromě průmyslového zařízení také ubytovny a zázemí pro 700 lidí, je v odlehlé části Alžírska. Skupina Al-Mulasamín Mochtára Belmochtára ho napadla ve středu a žádá ukončení intervence do Mali a propuštění dvou teroristů odsouzených v USA.

Dle mauritánských zdrojů akci velel veterán mezi radikály Abdar Rahmán zvaný podle země svého původu Nigerí. Do Ajn Amanásu se chce vydat britský velvyslanec v Alžírsku. Podle televize Sky News dostal od alžírských úřadů povolení odjet tam s konzulárním týmem.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Satelitní záběry areálu pro těžbu plynu v Alžírsku

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků