Hlavní obsah
 

Při náletech v Jemenu zemřela devítičlenná rodina

V Jemenu nedaleko metropole Saná zemřela při náletu v noci na sobotu devítičlenná rodina. Deset dalších lidí bylo zraněno. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) čeká již několik dní na povolení poslat do Jemenu humanitární pomoc.

 
Při náletech v Jemenu zemřela devítičlenná rodina

V Jemenu se rozhořel ozbrojený konflikt, v němž na jedné straně bojují tamní šíité podporovaní částí armády a Íránem a na druhé vojsko věrné prezidentovi Abdar Rabbúovi Mansúrovi Hádímu.

Při náletu v noci na sobotu byla cílem nejspíš vojenská základna u Saná, ale zasažena byl i vesnice poblíž. Pod troskami jednoho zničeného domu zemřeli tři dospělí a šest dětí. Podle svědků bylo také zraněno asi deset lidí a někteří ještě mohou být pod sutinami.

Povolení pro humanitární pomoc 

MVČK několik dní marně žádá o povolení vyslat tři své dodávky léků a zdravotních potřeb. Chce také poslat loď se skupinou chirurgů.

"Naše dodávky jsou stále zablokované a situace je čím dál horší. V Jemenu lidé umírají každou hodinu a my k nim nutně potřebujeme dostat tuto pomoc," řekla mluvčí MVČK Sitara Jabeenová.

Těžké boje jsou hlášeny z okolí jihojemenského přístavu Aden, který se považuje za baštu Hádího oddílů. Podle posledních zpráv tam od 26. března, kdy začaly koaliční nálety, zahynulo 185 osob a víc než 1200 bylo raněno.

Adenským nemocnicím prý došly zásoby a potřebují nutně pomoc. Mezi mrtvými v Adenu jsou i dva humanitární pracovníci, kteří přišli o život, když se snažili pomoci raněným.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků