Hlavní obsah
 

Mrtvých po náletu na jemenskou svatbu je přes 130

Pondělní útok na svatebčany v Jemenu nepřežilo 131 lidí, uvedli v úterý jemenští zdravotníci a OSN. Původní zprávy hovořily o 40 mrtvých. Podle jemenských zdrojů stany, v nichž se konala svatební oslava, zasáhlo letectvo Saúdské Arábie, které vede koalici arabských zemí.

 
Mrtvých po náletu na jemenskou svatbu je přes 130

Saúdská Arábie odmítla, že by se její letectvo dopustilo tohoto masakru. Mluvčí koaličních vzdušných sil vedených Rijádem sdělil, že munici mohly vypálit místní milice.

Svatba se konala v pobřežní vesnici Vahídža a podle místních lidí stany zasáhly dvě rakety. Ženil se muž spojený se vzbouřenými šíity z kmene Husíů. [celá zpráva]

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

OSN smrt svatebčanů odsoudila jako „neúctu všech stran k lidskému životu“ v Jemenu.  Od zahájení náletů arabské koalice z 26. března si boje vyžádaly na pět tisíc mrtvých, přičemž skoro polovina byli civilisté.

Husíové podporovaní Íránem loni obsadili hlavní město Saná a postupovali dál na jih a západ státu. Arabské koalici se podařilo v létě osvobodit přístav Aden, kam se vrátila z exilu vláda a prezident Abdar Rabbú Mansúr Hádí.

Generální tajemník OSN Pan Ki-mun varoval, že konflikt nemá vojenské řešení a jeho pokračování přinese jen další utrpení a škody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků