Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Ježíše Krista ukřižovali nezákonně, tvrdí právník a viní v Haagu Izrael a Itálii

Keňský právník Dola Indidis u Mezinárodního soudního dvora (MSD) v Haagu podal žádost, aby byl prošetřen soud a následné ukřižování Ježíše Krista, které bylo podle něj nezákonné. Na vině jsou podle něj mimo jiné státy Itálie a Izrael. Minulý týden o tom informovala keňská a izraelská média.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Ježíše Krista ukřižovali nezákonně, tvrdí právník a viní v Haagu Izrael a Itálii

Indidis soud požádal, aby odsouzení Ježíše před dvěma tisíci lety označil za neplatné, protože proběhlo za podmínek, jež nebyly spravedlivé.

„Chci soudní vyjádření, že rozsudek byl proveden špatně, a proto je neplatný,“ prohlásil bývalý mluvčí keňského soudu Indidis, který se poprvé obrátil na soud v roce 2007, a to v Nairobi. Případ však skončil konstatováním, že nairobský soud nemá v této oblasti žádnou pravomoc.

Proto Indidis kontaktoval Haag. Požádal, aby kromě států Izrael a Itálie byli souzeni rovněž římský císař Tiberius (42 př. n. l.-37), Pilát Pontský, židovští zákoníci a král Herodes.

Podle právníka Ježíš Kristus podstoupil soudní řízení, které bylo v rozporu s právními normami té doby. Pokud by u MSD uspěl, jako důkaz by mu měla posloužit Bible.

„Není pozdě hledat spravedlnost pro Syna Božího,“ uvedl Indidis pro deník Nairobian. „Podlé pronásledování jeho osoby porušilo jeho lidská práva a vedlo ke zneužití soudních pravomocí,“ dodal.

Zodpovědnost kromě osob, jež zesnuly zhruba před dvěma tisíci lety, nesou podle Indidise především Izrael a Itálie, tedy země, jež zavedly a provozovaly tehdejší právní systém. Právníkovi jde zejména o Ježíšův soud, pronásledování, výslechy, pravdivost důkazního materiálu a vykonaný trest.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků