Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Gary Cameron, Reuters

Izraelci udělali z delfína svého špióna, na tělo mu dali šípy, tvrdí Hamás

S neobvyklým obviněním přišli radikálové z palestinského hnutí Hamás. Tvrdí, že chytili izraelského armádního delfína, který měl špehovat u pobřeží palestinského pásma Gazy. Kytovce se prý už před několika týdny zmocnila elitní vojenská jednotka Hamásu. Choval se prý podezřele, uvedl ve středu izraelský server Ynetnews.

Ilustrační foto Foto: Gary Cameron, Reuters
Izraelci udělali z delfína svého špióna, na tělo mu dali šípy, tvrdí Hamás

Delfín byl prý vybaven šípy a kamerami a byl údajně na špionážní misi pro Izrael. Podle Hamásu měl monitorovat aktivity elitního námořního komanda Hamásu. Jeho úkolem bylo například pořizovat videozáznam z výcviku radikálů.

Když byl delfín „zadržen”, byla u něj prý objevena nejrůznější monitorovací technika. Na těle měl také zařízení schopné vystřelovat šípy.

Izrael byl v minulosti již několikrát obviněn, že využívá ke špionáži svých nepřátel nejrůznější zvířata. Šlo například i o ptáky a v roce 2010 o žraloka, který v Egyptě zabil několik turistů.

Někteří egyptští představitelé tehdy tvrdili, že zvíře poslala izraelská tajná služba Mossad a že cílem útoku bylo ochromit turismus v zemi, napsal server Ynetnews.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků