Hlavní obsah
Nálet byl reakcí na raketu vypálenou na pásmo Gazy. Ilustrační foto Foto: Amir Cohen, Reuters

Izrael letecky zaútočil na Hamás

Izraelská armáda provedla letecký úder v pásmu Gazy, jehož cílem bylo palestinské hnutí Hamás. Podle agentury AP šlo o první letecký útok izraelské armády na palestinském území od padesátidenní války, která skončila v srpnu.

Nálet byl reakcí na raketu vypálenou na pásmo Gazy. Ilustrační foto Foto: Amir Cohen, Reuters
Izrael letecky zaútočil na Hamás

Izraelská armáda uvedla, že útok byl reakcí na raketu vypálenou v pátek na Izrael z pásma Gazy. Tato raketa podle policie nezpůsobila žádná zranění.

"(Izraelská armáda) nebude tolerovat žádný pokus o podkopání bezpečnosti a ohrožení izraelských civilistů. Teroristická organizace Hamás je zodpovědná za páteční útok proti Izraeli," uvedl mluvčí armády Peter Lerner. Dodal, že cílem izraelského útoku byla "teroristická infrastruktura Hamásu".

Podle informací agentury AP bylo slyšet dva výbuchy v regionu Chán Júnis na jihu Pásma Gazy, kde se nacházejí výcvikové tábory pro palestinské bojovníky. Zatím nejsou zprávy o žádných zraněných.

Soud Evropské unie tento týden rozhodl o dočasném vyřazení palestinského hnutí Hamás z unijního seznamu teroristických organizací. Zmrazení finančních prostředků představitelů Hamásu ale nadále trvá. K dočasnému vyškrtnutí ze seznamu podle verdiktu došlo na základě formálních nedostatků někdejšího rozhodnutí EU.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků