Hlavní obsah
Bojovníci Islámského státu Foto: Reuters

Islámský stát v Sýrii obsadil klíčové město na cestě do Halabu

Islámský stát v úterý obsadil v provincii Hamá klíčové město Chanasír, které leží na důležité silnici do Halabu, po níž proudí do města zásoby. Podle exilové organizace SOHR monitorující dění v Sýrii ovládl i tucet kopců v jeho okolí. O město se sváděly tvrdé boje.

Bojovníci Islámského státu Foto: Reuters
Islámský stát v Sýrii obsadil klíčové město na cestě do Halabu

Chanasír dobyl Islámský stát den poté, co zaútočil na pozice vládních sil.  Město leží na jedné ze silnic, odkud může Sýrie zásobovat své vojáky bojující o Halab.

Zdroj syrské armády sdělil agentuře Reuters, že vládní vojska pokračují ve snaze odrazit útok a zabezpečit silnici spojující Halab s městy ve střední Sýrii.

Boje potvrdil i SOHR: „Střety pokračují, režim ovládl čtyři ze sedmi ztracených postů,” řekl ředitel SOHT Rami Abdal Rahmán. Podle něj je ale Chanasír stále odříznutý.

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

Silnici se ale snaží ovládnout i jiní radikální syrští vzbouřenci, jednotka Fronty an-Nusra napojené na Al-Káidu ovládla vesnici Rasm al-Nafal, uvedl protizápadní web Southfront. Podle něj Islámský stát dobyl i čtyři vesnice navzdory šedesáti náletům na pozice IS a an-Nusry u silnice.

Související témata:

Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz

Bojovníci Islámského státu na snímku ze Sýrie

Foto: Profimedia.cz

Potvrdil ale, že vládní vojska ovládla klíčové kopce Kamu a Al-Kafr Sanad.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků