Hlavní obsah
Íránský ajatolláh Alí Chameneí Foto: Profimedia.cz

Hudba je v rozporu s islámskými hodnotami Íránu, rozhodl ajatolláh

Nejvyšší íránský duchovní ajatolláh Alí Chameneí v pondělí odsoudil hudbu, protože je v rozporu s hodnotami islámské republiky. Informoval o tom britský list The Guardian.

Íránský ajatolláh Alí Chameneí Foto: Profimedia.cz
Hudba je v rozporu s islámskými hodnotami Íránu, rozhodl ajatolláh

Chameneí uvedl, že i když je hudba povolena, propagovat ji a vyučovat se nehodí. Podle polostátní agentury Fars ajatolláh odpovídal na dotaz svého 21letého přívržence, který uvažoval, že by bral hodiny hudby, a nejprve chtěl znát jeho názor.

„Je lepší, když naše drahá mládež stráví svůj cenný čas učením se vědním předmětům a praktickým dovednostem a volno naplní sportem a zdravotní rekreací namísto hudbou,“ prohlásil Chameneí.

The Guardian upozornil, že Chameneího výroky jsou závaznými administrativními příkazy, kterými se musí řídit i vláda. Britský list uvedl, že se Chameneí v jiném verdiktu minulý měsíc připodobnil k proroku Mohamedovi, aby Íráncům připomněl, že jsou povinni ho poslouchat.

Chameneí je považován za strůjce tažení režimu proti hudbě a hudební produkci v době po revoluci, když byl v osmdesátých letech prezidentem. Novou vlnou omezení zažil obor po loňských protivládních protestech. Úřady od té doby povolují pořádání koncertů jen vzácně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků