Hlavní obsah
Bývalý izraelský prezident Moše Kacav Foto: Ronen Zvulun/Files , Reuters

Bývalý izraelský prezident Kacav byl propuštěn z vězení

Bývalý izraelský prezident Moše Kacav byl ve středu propuštěn z vězení, kde strávil pět let za znásilnění a další sexuální delikty. Izraelské úřady před pár dny rozhodly o zkrácení původně sedmiletého trestu. Případ v zemi vyvolal velké množství emocí a spustil rozsáhlou debatu o sexuálním obtěžování, poznamenala agentura Reuters.

Bývalý izraelský prezident Moše Kacav Foto: Ronen Zvulun/Files , Reuters
Bývalý izraelský prezident Kacav byl propuštěn z vězení

Kacav vyšel z věznice nedaleko Tel Avivu doprovázen svou manželkou Gilou a dalšími členy rodiny. Na sobě měl tmavý oblek, usmíval se, čekajícím novinářům ale nic nesdělil, pouze nasedl do automobilu a odjel. Propuštění vysílaly živě všechny hlavní izraelské televizní stanice.

Komise, která rozhodovala o předčasném propuštění vězňů, Kacavovu žádost o zkrácení trestu dvakrát zamítla, ale Kacav se vždy odvolal. Vyhověla mu teprve poté, co exprezident uznal své zločiny a vyjádřil lítost. Jak komise uvedla, Kacav prý lituje svých činů i bolesti, kterou způsobil.

Kacavovi je 71 let. Je íránského původu a prezidentem se stal v roce 2000. Trestně stíhán za sexuální nátlak, obtěžování a znásilnění podřízených začal být roku 2006. V roce 2007 rezignoval, vinu opakovaně odmítl a k sedmiletému trestu byl odsouzen v roce 2011.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků