Hlavní obsah
Auto poškozené v pondělí výbuchem nálože v centru Bagdádu Foto: Mohammed Ameen , Reuters

Tři pumové atentáty si v pondělí v Iráku vyžádaly šest obětí. Mezi 23 zraněnými je i deset policistů a také náměstek ministra ropného průmyslu Abd As-Sáhib Salmán Kutúb. Zraněn byl jen lehce.

Auto poškozené v pondělí výbuchem nálože v centru Bagdádu Foto: Mohammed Ameen , Reuters
Bomby v Iráku zabily šest lidí, zraněn náměstek ministra

Ve chvíli, kdy odcházel Kutúb do práce, vybuchla před jeho domem nálož a způsobila mu lehká zranění. Těžce zraněn byl při tomto útoku jeho řidič.

Další dvě bomby vybuchly současně před policejní vyšetřovnou ve čtvrti Karráda a zabily šest lidí. Všechny oběti jsou civilisté a mezi dvacítkou zraněných je deset policistů a dvě ženy. Poškozeno bylo i mnoho obchodů v ulici. Jedna z bomb byla v popelnici.

Bezpečnostní situace se v Iráku stále zlepšuje, v říjnu zahynulo podle měsíčních bilancí nejméně Iráčanů od začátku války. Zemřelo také 13 Američanů, ale jen osm v boji. Přesto američtí velitelé nepřestávají počítat s možností, že se situace může znovu zhoršit, a nabádají iráckou vládu, aby neodkládala podpis nové americko-irácké bezpečnostní dohody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků