Hlavní obsah
Sakíne Aštíaníová Foto: Reuters

Íránské úřady v pátek popřely tvrzení aktivistů, že byla z vězení propuštěna Sakíne Aštíaníová, jíž hrozil trest smrti ukamenováním. Podle úřadů se jen načas ocitla zpět doma, aby zde před televizní kamerou natočila svoje přiznání.

Sakíne Aštíaníová Foto: Reuters
Aštíaníovou jsme nepropustili, jenom doma natáčela přiznání, uvedl Írán

Aštíaníová byla původně obviněna z podílu na vraždě svého bývalého manžela. Nakonec ale měla být ukamenována za nevěru, což vyvolalo kritiku zahraničí. Petici za omilostnění ženy podepsal například i spisovatel českého původu Milan Kundera.

Z ukázek, které státní televize odvysílala ve čtvrtek v noci, vyplývá, že se Aštíaníová vyjádřila i k vraždě exmanžela, kterou spáchal její milenec. „Mého manžela jsme plánovali zabít,“ řekla na kameru.

Íránská televize již několikrát odvysílala přiznání Aštíaníové. Naposledy v listopadu žena prohlásila, že je hříšnice, a její syn Sadžád odvolal své dřívější tvrzení, že vyšetřovatelé matku mučili, a kritizoval její právníky, kteří s ním údajně manipulovali, což mělo za následek odsouzení Teheránu západním světem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků