Raketu vypálenou z Jemenu podle jejího upřesnění sestřelila baterie protiletecké obrany raket patriot u města Chamis Mušajt na jihozápadě Saúdské Arábie. K zlikvidování scudu byly použity dva patrioty.

V oblasti se nachází největší saúdskoarabská letecká základna na jihu země.

Rozsáhlý střet na hranici 

Šíitští povstalci a jednotky věrné bývalému jemenskému prezidentovi Alímu Abdalláhovi Sálihovi už pátek podnikli několik útoků na saúdskoarabské pozice u hranic. Zabili u Džizánu a Nadžránu čtyři saúdské vojáky včetně důstojníka. Podle televize Al-Arabíja se do akce poprvé zapojila Sálihova republikánská garda. Boje trvaly deset hodin a zasáhly do ní koaliční letadla a saúdskoarabské vrtulníky Apache. Rijád uvedl, že zabil desítky Jemenců.

Už dříve došlo k několika potyčkám na hranicích, ale dosud nikdy v nich nebyly tak rozsáhlé boje a nebyly v nich nasazeny těžké zbraně. Následné vypálení scudu ukázalo, že saúdskoarabské nálety nebyly až tak úspěšné, jejich prvním cílem byly právě jemenské balistické rakety. Jemen sice patří k nejchudším arabským zemím, ale má silnou armádu.

Mluvčí šíitských Húsíů Hamíd Buchajti ke střetu uvedl: „Bitva začala s cílem zablokovat v noci agresi na Jemen, je to bitva, na kterou jemenský lid čekal.“

Arabská koalice vedená Rijádem od 26. března zasahuje proti šíitům v Jemenu. Ti ovládli značnou část území a donutili utéci stávajícího prezidenta Abdara Rabbúa Mansúra Hádího. Rijád chce jeho návrat.