Vláda útok rezolutně popřela: "Tyto informace jsou naprosto lživé. Prezident ráno řídil sám svůj automobil, zúčastnil se modlitby, zdravil se s lidmi. Vše je normální," řekl v televizi ministr informací Umrán Zuhbí.

O útoku informovalo několik opozičních zdrojů. Člen útočící skupiny Islám Alúš řekl ve čtvrtek agentuře Reuters, že vzbouřenci vypálili rakety, které zasáhly kolonu s Asadem jedoucím do mešity Anas bin Malik v damašské čtvrti Malki, kde má i svou rezidenci. I další opoziční aktivisté informovali o raketovém útoku ve čtvrti.

Státní televize pak odvysílala záběry modlícího se prezidenta. Neměl zranění.

"Modlíme se k Bohu a čekáme na zprávu z bojiště o výsledku akce," sdělil zdroj Reuters. "Asad nebyl zasažen, ale máme informace z vládního zdroje, podle nějž jsou oběti mezi Asadovými lidmi," sdělil další spolupracovník zdroj agentury.

O údajném útoku na Asadův konvoj informoval jako první povstalecký generál Firás Bitar. Řekl stanici Al-Arabíja, že opozice získala informaci o tom, kam se bude Asad přesouvat. Jiný oponent vlády Vahíd Sagar téže televizi řekl, že Asad nakonec mohl jet v jiné koloně.

Další detaily o útoku nejsou známy. Opozice pouze informovala, že byly z bezpečnostních důvodů uzavřeny všechny ulice vedoucí do damašské čtvrti Ravda, v níž je prezidentův úřad.