Pár čelí obvinění z nemravného chování. Políbili se na tvář v restauraci v listopadu při večeři, které se účastnilo ještě dalších pět lidí. Odsouzení se proti rozsudku odvolali s poukazem, že přátelský polibek na tvář je součástí jejich kultury.

Britové připustili, že pili alkohol, což v zařízení s licencí není v Dubaji ilegální, nicméně následný pohyb na veřejnosti je. Dvojice za to dostala pokutu 1000 dirhamů (přes 5000 korun). [celá zpráva]

Dvojici úřadům nahlásila 38letá žena, kterou pobouřilo, že svědkem nemorálního chování byla i její dcera. Pár se podle ní navíc dotýkal.

Žena se však k soudu nedostavila a obhájce páru tvrdil, že polibek na vlastní oči ani neviděla, ale řekla jí o něm právě její dvouletá dcera.

Podle BBC soudce hovořil po celou dobu v arabštině a zamítl odvolání velmi rychle. Sdělení výsledku obviněným pak ponechal na obhájci.

Najafi byl rozhodnutím velmi zklamaný a prohlásil: "Je to velmi tvrdé odsouzení, založené navíc na rozporuplných důkazech. Soud nepředvolal ani jednoho z našich svědků, kteří by dosvědčili, že jsme nic neprovedli."

Pár se chce znovu pokusit odvolat v druhém stupni. Vzhledem k tomu, že dubajské orgány drží pasy obou obviněných, nemohou zatím vycestovat do Británie.

Přečtěte si také: V Dubaji hrozí milencům za líbání pokuta či vězení

Objímat se, držet se za ruku, tančit nebo hlasitěji provozovat hudbu na veřejnosti se v Dubaji považuje za nevhodné chování. Vláda emirátu vydává nové směrnice, které postihují podobné nevhodné projevy. Výjimku tvoří manželské páry, které mohou svoji náklonnost v rámci možností projevovat i na veřejných prostranstvích. [celá zpráva]