Na otázku soudce Adela Sadžího, zda zapálila stan, řekla Anazíová jen: "Ne". Původně odmítala mluvit. Podle obhájců ve velmi špatném stavu ve vězení potratila a bylo ji odmítnuto navštívit lékaře. Podle obhájců je možné, že dostala uklidňující léky a další medikamenty, které mohly potrat vyvolat. Proto požadovali, aby žena, která byla bledá a působila velmi ztrhaně, byla propuštěna na svobodu.

Žena je obviněna z toho, že "záměrně založila oheň s cílem zabíjet". Stan polila benzínem. Oheň se rychle rozšířil a na místě bylo upáleno 41žen a dětí. Nakonec počet obětí stoupl na 55, protože další ženy podlehly vážným popáleninám. 

Původně se spekulovalo, že se stan v okrese Džahra vzňal od svící a vonných tyčinek. Rozpoutala se diskuze o zákazu nebezpečných stanů, které mají jen jeden východ, takže v nich mohou lidi uhořet. [celá zpráva]

Pak se ale ukázalo, že požár byl založen úmyslně. [celá zpráva]

Manžel, který si bral další ženu, s 23letou Nasrou Anazíovou špatně zacházel. Původní informace, že se muž s Nasrou rozvedl, se nepotvrdila, u soudu se prokázalo, že oba jsou nadále manželé.

Proces bude pokračovat 17. listopadu.