Ve 128členném libanonském parlamentu připadne koalici 14. března 71 křesel, zatímco tábor kolem Hizballáhu bude zastupovat 57 poslanců. Už v neděli večer přiznali představitelé bloku tvořeného šíitskými hnutími Hizballáh a Amal a jejich křesťanským spojencem Svobodným vlasteneckým hnutím bývalého generála Michela Aúna porážku. Současně ale zdůraznili, že výsledek voleb akceptují jako "vůli lidu", i když si během kampaně stěžovali, že se prozápadní voliči do země vrací jen na volby.

Vítěznou koalici dvoří Haríriho sunitská strana Budoucnost, drúzští Pokrokoví socialisté a dvě strany maronitských křesťanů Libanonské síly a Falanga.

Volby se obešly bez násilností

Hlasování provázela mimořádná bezpečnostní opatření, podle dostupných zpráv ale k žádným střetům mezi stoupenci opozičních táborů nedošlo. Do voleb se podle údajů ministerstva vnitra zapojilo kolem 55 procent oprávněných voličů.

Vzhledem k složitému systému voleb v Libanonu nakonec hráli velkou roli právě maronité. V parlamentu je ústavou zaručeno, že polovinu poslanců tvoří zástupci křesťanů a polovinu muslimové, ačkoli doby, kdy muslimů a křesťanů bylo v Libanonu přibližně stejně, jsou už dávno pryč.

O hlasy křesťanů tak usilují jak sunnité, orientovaní více na západ, tak šíité navázaní na Sýrii a též na Írán. K nim se v roce 2006 přidal generál Aún.

Šíitské strany vyhrály v oblastech obývaných šíity, ale Aúnova strana ztratila klíčové oblasti, zejména první bejrútský obvod.