Karikatury proroka se také objevily ve středu na plakátech v centru Brna. Obrázky doprovází text Svoboda není zadarmo a podpis Přátelé svobody slova. Kdo plakáty vylepil, se neví. Členy islámské komunity v Brně plakáty překvapily. Žádné protesty ale nechystají.

Nejnovější poselství bin Ládina v podobě audiozáznamu trvá pět minut a jmenuje se "Odpověď bude to, co uvidíte, a nikoli to, co slyšíte".

„Jestliže neexistuje žádná brzda svobody slova, připravte svá srdce na naše svobodné akce,“ říká bin Ládin a pokračuje: „Šli jste ve své nevíře přes palubu zveřejněním těch urážlivých kreseb. Je to ta největší a nejnebezpečnější rána."

Hanobení islámského proroka spadá podle bin Ládina do křižácké války, do které je zapojena Evropská unie a papež Benedikt XVI.

Není jisté, kdy byl záznam nahrán.

Terorista promlouvá z médií

Také loni se objevilo několik záznamů s bin Ládinem a v době výročí útoků na USA ze září 2001 také jedno video. Bin Ládin na něm vyzýval Američany, aby přijali islám.

Na později zveřejněných zvukových nahrávkách pak oslavoval jednoho z atentátníků na USA, odsuzoval iráckou vládu a vyzýval evropské země, aby ukončily spolupráci s USA v Afghánistánu.

V polovině února otisklo 17 dánských listů karikaturu muslimského proroka na podporu svobody slova a vyjádření solidarity. Autor karikatury se měl stát terčem atentátu, který policie zmařila.
Obrázek Mohameda s turbanem ve tvaru bomby je jedním z tuctu karikatur, které v prvních dvou měsících roku 2006 vyvolaly vlnu vzteku a násilí v islámských zemích. I letošní otištění vyvolalo v arabsko-muslimském světě nepřátelské reakce. Doprovázely je manifestace a také výzvy k bojkotu.
Obrázek proroka s turbanem se také objevily ve středu na plakátech v centru Brna.