Blairovo jmenování potvzovaly nejmenované zdroje od pondělka. "Myslím, že kdokoli, komu záleží na větším míru a stabilitě ve světě, ví, že trvalé řešení izraelsko-palestinského problému je zásadní. Jak jsem řekl při mnoha příležitostech, udělám cokoli, co bude v mých silách, abych pomohl ke vzniku tohoto řešení," vyjadřoval se v té souvislosti odstupující předseda britské vlády.

Za Blaira se zasazovaly hlavně Spojené státy a OSN. Americký prezident George Bush Blaira vyzval už před časem, aby úřad vyjednavače na Blízkém východě přijal. Blairovi spolupracovníci ale na počátku května popírali, že Blair nabízený post přijme.

Tony Blair skončil v úřadu britského premiéra ve středu. [celá zpráva] Nahradil jej bývalý ministr financí Gordon Brown, který po Blairovi rovněž přebral vedení Labouristické strany. [celá zpráva]

Blair oznámil svou rezignaci na počátku května. [celá zpráva] Deník The Times tehdy informoval, že se Blair rozhodl vytvořit globální nadaci, jejímž cílem bude posilovat porozumění mezi třemi hlavními monoteistickými náboženstvími v dnešním světě. Nová nadace bude sídlit v Londýně a bude údajně platformou i pro další globální otázky, jakými jsou například globální oteplování, rozvoj Afriky a blízkovýchodní mírový proces.