Egyptská policie zmařila útok na izraelské turisty, oznámil ve čtvrtek egyptský ministr vnitra. Na hranicích Sinaje s pásmem Gazy zadržela  jednoho Palestince, který pašoval výbušniny. Při zásahu byl zraněn, protože podomácku vyrobená nálož explodovala. Jeho komplic však unikl.

Egypťané jsou přesvědčeni, že oba Palestinci se přes hranici dostali tunelem.

V podezřelém zavazadle byl hašiš

Na Ben Gurionově letišti v Tel Avivu ve čtvrtek způsobily rozruch dva incidenty. Po nálezu podezřelého předmětu v tašce jednoho z pasažérů bezpečnostní činitelé nařídili evakuaci cestujících z dopravního letadla izraelské společnosti El Al mířícího do Moskvy. Zatím není jasné, zda pyrotechnici našli výbušninu, nebo kdy bude letounu povolen odlet.

"Pasažéři byli zkontrolováni, aby bylo jisté, že nikdo z nich nemá žádné výbušniny," sdělilo izraelské rádio. Linkovým letadlům bylo povoleno přistání jako normálně, ale vchody do letištního komplexu byly uzavřeny.

Druhý poprask vyvolala taška odložená na toaletě. Podle policejního mluvčího Mickyho Rosenfelda se během kontroly zavazadel "kdosi rozběhl k toaletám s velkou taškou v ruce, kterou vhodil dovnitř". Přivolaní experti na likvidaci výbušnin zjistili, že v zavazadle je hašiš. 

Policejní zdroje oznámily, že k dalšímu narušení letecké přepravy nedošlo a ostatní letouny startovaly i přistávaly normálně. Dementovaly tak předchozí zprávy izraelského rozhlasu, že všechny starty byly zastaveny.