Hlavní obsah
Barron Hilton na snímku z roku 1980 Foto: Charles E. Knoblock, ČTK/AP

Ve věku 91 let zemřel ve čtvrtek ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Rodina oznámila, že zemřel přirozenou smrtí ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy.

Barron Hilton na snímku z roku 1980 Foto: Charles E. Knoblock, ČTK/AP
Zemřel hoteliér William Barron Hilton

William Barron Hilton se narodil v roce 1927 Conradu Hiltonovi, zakladateli řetězce Hilton Hotels, a Mary Adelaide Barronové. V mládí sloužil u námořnictva, poté se pustil do vlastního podnikání. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Barron Hilton rovněž proslul jako filantrop. Zhruba 97 procent svého jmění se rozhodl věnovat nadaci založené jeho otcem Conradem. Nadace uvedla, že by se tak její fond mohl rozrůst z 2,9 na 6,3 miliardy dolarů.

Nadace pomáhá mimo jiné bezdomovcům, lidem postiženým přírodními katastrofami či při zajišťování přístupu k pitné vodě a hygienickým zařízením v rozvojovém světě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků