Hlavní obsah
Lidé putují do USA za lepším životem. Foto: Delmer Martinez, ČTK/AP

Z Hondurasu vyrazila do USA další karavana

Další stovky lidí se rozhodly kvůli špatným životním podmínkám opustit Honduras a vydat se na sever k hranici Spojených států. Americký prezident Donald Trump však varoval, že je stejně jako předchozí karavany do USA nepustí.

Lidé putují do USA za lepším životem. Foto: Delmer Martinez, ČTK/AP
Z Hondurasu vyrazila do USA další karavana

Lidé prchají před bídou a násilím gangů, jímž je město podle agentury Reuters nechvalně proslulé. Jedna z účastnic řekla agentuře AP, že její devítiletou dceru znásilnili a dodnes si nese zdravotní následky. „V Hondurasu už není možné žít,“ dodala.

Karavana má před sebou několikaměsíční cestu. „Doufám, že se prezident Trump dá obměkčit, že nebude tak přísný a nechá nás projít,“ řekl 24letý Darwin Pérez, jenž si chce v USA najít slušnou práci.

Trump je neoblomný

Trump se už dal slyšet, že něco takového nepřichází v úvahu, stejně jako u tisíců lidí, kteří se vydali na pochod už koncem loňského roku. „Snažíme se to rozbít,“ prohlásil podle listu New York Times na adresu nové karavany.

„Nezastaví to ani dron ani pohybový senzor, ale víte co? Krásná, silná zeď,“ dodal.

Donald Trump už dříve vyslal na hranici s Mexikem vojáky, aby ji chránili před migranty.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků