Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Youtubera zastřelili při natáčení smyšleného přepadení

Dvacetiletý Američan byl o víkendu ve městě Nashville zastřelen při natáčení videa na YouTube. Jeho záměrem bylo údajně s nožem přepadávat kolemjdoucí. Populární platforma přitom takové chování zakazuje. Policie uvedla, že v souvislosti s úmrtím nikoho nezadržela.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Youtubera zastřelili při natáčení smyšleného přepadení

Původně se mělo jednat o vtipný „prank”. Jde o jakési kanadské žertíky, ve kterých youtubeři nachytávají obyčejné lidi – například tak, že v děsivých převlecích za tmy honí nic netušící kolemjdoucí nebo že inscenují nebezpečné situace, jako krádeže či přepadení.

Odborníci před takovými videi dlouhodobě varují proto, že konkrétně Spojené státy jsou zemí s největším počtem střelných zbraní na hlavu.

A právě to se stalo osudným 20letému Timothymu Wilksovi. Ten ještě s kamarádem přistoupil ke skupince lidí stojících na parkovišti před zábavním parkem. Oba měli v ruce velký nůž.

Na to zareagoval 23letý mladík, který vytáhl pistoli a youtubera zastřelil. Policii sdělil, že jednal v sebeobraně. Nikdo nebyl zatčen.

YouTube nebezpečné pranky zakazuje

Vzhledem k popularitě podobných videí přistoupila platforma YouTube už před dvěma lety k jejich zákazu.

Podle nových pravidel nesmí tvůrci natáčet žádné „žerty, které by oběti vedly k bezprostřednímu vážnému fyzickému nebezpečí nebo které způsobí emoční utrpení nezletilých”.

Zinscenovaná přepadení se zbraněmi jsou dokonce explicitně zakázána.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků