Hlavní obsah

Americká policie ve čtvrtek obsadila věznici ve státě Delaware, kterou ve středu ovládla skupina trestanců a jako rukojmí zadržovala čtyři dozorce. Dva z nich byli už ve středu propuštěni, další dva našli policisté uvnitř vězení zraněné. Jeden z nich později zemřel.

Vzpouru ve věznici v Delaware potlačila policie

Ke vzpouře došlo v mužské věznici ve městě Smyrna, která je s 2500 trestanci největší v tomto státě. Vězni podle úřadů nejprve zajali čtyři dozorce [celá zpráva], postupem času však dva z nich propustili.

Jeden z dozorců byl z lehčími zraněními převezen do nemocnice, o stavu druhého nejsou podrobnosti známy.

Vězni se spojili s místním deníkem The News Journal, jehož prostřednictvím sdělili důvody vzpoury. Jejich mluvčí prohlásil, že chtějí lepší zacházení včetně možnosti vzdělávání.

Pohled na nápravné zařízení Jamese T. Vaughna ve městě Smyrna.

Foto: Doug Curran, Reuters

Rádi by prý rovněž věděli, jak jsou mezi jednotlivá oddělení věznice rozdělovány peníze. A chtěli se prý také ozvat kvůli Donaldu Trumpovi. „(Kvůli) všemu, co udělal. Všem těm věcem, které teď dělá. Víme, že instituce (prezidenta) se změní k horšímu," uvedl mluvčí vězňů bez bližších podrobností.

Delawarské úřady kvůli vzpouře preventivně zpřísnily bezpečnostní opatření ve všech ostatních trestnicích.

Podobné nepokoje jsou v amerických věznicích spíše výjimečné. Ve stejném nápravném zařízení byl zajat činitel věznice naposledy v roce 2004, kdy trestanec znásilnil jednu z místních úřednic a držel ji jako rukojmí, než ho zabil odstřelovač.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků