Hlavní obsah
Donald Trump Foto: Lucas Jackson, Reuters

Vzdám se platu, když mě zvolíte, slíbil Trump Američanům

V případě zvolení za prezidenta Spojených států se miliardář Donald Trump vzdá platu, který pro šéfa Bílého domu činí ročně 400 000 dolarů (9,5 miliónu korun). Uvedla to v pátek agentura Reuters. Trump je podle průzkumů favorizovaným kandidátem za Republikánskou stranu pro volby v roce 2016.

Donald Trump Foto: Lucas Jackson, Reuters
Vzdám se platu, když mě zvolíte, slíbil Trump Američanům

"První věc, kterou bych udělal v případě zvolení prezidentem, je to, že bych odmítl nějaký plat. Pro mne to moc neznamená," řekl Trump, který tvrdí, že jeho čisté jmění představuje více než deset miliard dolarů.

Trump, známý svou výbušností a až neomalenou přímostí, věří, že ve volbách uspěje. "Vydělal jsem miliardy a miliardy dolarů, mám za sebou skvělé úspěchy po celém světě," prohlásil ve středeční televizní debatě s ostatními kandidáty Trump s tím, že je to právě on, kdo může pomoci Spojeným státům, aby byly úspěšné. "Nemyslím si, že by to tady někdo zvládnul lépe," dodal.

S ohledem na své osobní finanční zabezpečení před nástupem do Bílého domu se v minulosti vzdali platu a dávali ho na dobročinnost už američtí prezidenti Herbert Hoover a John F. Kennedy, dodal Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků