Hlavní obsah
Robert Kennedy v roce 1962 v Berlíně Foto: Profimedia.cz

Vraha Roberta Kennedyho pobodal spoluvězeň

Vraha amerického politika Roberta Kennedyho, Palestince Sirhana Sirhana, ve vězení pobodal spoluvězeň. Sirhan, který byl za vraždu amerického senátora a kandidáta na prezidenta odsouzen k doživotnímu vězení, byl následně hospitalizován a je ve stabilizovaném stavu. Informovala o tom agentura AP.

Robert Kennedy v roce 1962 v Berlíně Foto: Profimedia.cz
Vraha Roberta Kennedyho pobodal spoluvězeň

Sirhan bratra amerického prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho zastřelil v roce 1968.

Robert Francis Kennedy, zvaný Bobby, byl vystudovaný právník, záhy se však dal po bratrově boku na politiku. Řídil úspěšnou senátní a později prezidentskou kampaň JFK, od prosince 1960 působil v jeho vládě jako ministr spravedlnosti.

Když JFK zemřel, odešel Robert z Bílého domu, stal se senátorem za stát New York a pomalu připravoval vlastní prezidentskou kandidaturu.

V létě 1968 pro sebe rozhodl demokratické primárky v klíčové Kalifornii a již se zdálo, že jeho úspěchu nebude stát nic v cestě. Poté, co pozdravil své příznivce ze sálu hotelu Ambassador v Los Angeles, se však rozhodl, že si zkrátí cestu na svůj pokoj přes kuchyň. Tam na něj čekal ozbrojený Sirhan, který „Bobbymu” nemohl zapomenout jeho podporu Izraele v šestidenní válce.

Nadějný prezidentský kandidát zemřel ve věku 42 let na následky střelných zranění následujícího dne, 6. června 1968.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků