Hlavní obsah
 

Členka „Mansonovy rodiny” má naději na propuštění, původně dostala trest smrti

Po padesáti letech od série krvavých masakrů v Los Angeles, které měla na svědomí skupina Mansonova rodina, by se mohla jedna z vražedkyň dostat na svobodu. Kalifornská vězeňská komise ve středu navrhla podmínečné propuštění Leslie Van Houtenové. Dnes devětašedesátiletá žena byla nejmladší členkou skupiny a ve vězení si odpykává doživotní trest za brutální vraždy z roku 1969.

 
Členka „Mansonovy rodiny” má naději na propuštění, původně dostala trest smrti

Od roku 2016 se výbor již třikrát vyslovil pro její podmínečné propuštění. Propuštění na podmínku dvakrát zamítl bývalý kalifornský guvernér Jerry Brown. O nynějším návrhu bude rozhodovat Gavin Newsom. Zatím nikdo z odsouzených za podíl na vraždění podmínečně propuštěn nebyl. Sám Manson zemřel předloni v cele ve věku 83 let.

V roce 1967 založil Charles Manson komunitu, která se do dějin zapsala jako Mansonova rodina. Se svými obdivovateli se v San Francisku věnoval nevázanému sexu a drogovým orgiím. V srpnu 1969 nařídil svým stoupencům, aby náhodně zabíjeli obyvatele bělošské luxusní čtvrti v Los Angeles.

Mezi skupinu tzv. Mansonovy rodiny patřily zleva Patricia Krenwinkelová, Susan Atkinsonová a Leslie Van Houtenová. Snímek je z roku 1971, kdy jdou k soudu.

Foto: Profimedia.cz

Pět lidí usmrtili v domě hudebního producenta Terryho Melchera. Mezi nimi byla i Sharon Tateová, manželka režiséra Romana Polanského, která byla ve velmi vysokém stupni těhotenství. Další zabili v domě podnikatele Lena LaBianky. Van Houtenové bylo 19 let, když pomáhala při jejich vraždě.

V roce 1971 byla spolu s dalšími členy Mansonovy skupiny odsouzena k trestu smrti. Hrdelní trest byl ale v Kalifornii v roce 1972 zrušen, a tak si odpykává doživotí. Ve vězení vystudovala vysokou školu a posudek komise ji chválí za vzorné chování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků