Hlavní obsah
Venezuelský prezident Nicolás Maduro Foto: Marco Bello, Reuters

Venezuela přerušila vysílání CNN kvůli reportáži o kšeftování s pasy na ambasádě

Venezuelská vláda přerušila vysílání CNN ve španělštině. Zpravodajský kanál vypnula několik hodin poté, co vládní úředníci kritizovali reportáž, podle které jsou státní pracovníci zapojeni do prodeje falešných pasů, uvedla agentura AP. CNN si za svou reportáži stojí.

Venezuelský prezident Nicolás Maduro Foto: Marco Bello, Reuters
Venezuela přerušila vysílání CNN kvůli reportáži o kšeftování s pasy na ambasádě

Venezuelská Národní telekomunikační komise oznámila, že zahájila „správní sankce” kvůli zprávám, které považuje za „přímou agresi” vůči Venezuele. Úřad sice konkrétně nezmínil reportáž o pasech, ale již předtím jiní vládní úředníci uspořádali tiskovou konferenci, aby reportáž CNN zpochybnili.

CNN odvysílala 6. února reportáž, podle které úředníci na venezuelské ambasádě v Iráku prodávali pasy lidem z Blízkého východu, včetně několika členů teroristických skupin. Obvinění pocházelo od informátora.

Ještě před přerušením vysílání venezuelský ministryně zahraničí Delcy Rodríguezová řekla, že socialistická vláda prezidenta Nicoláse Madura požádala úřady, aby podnikly akci vůči španělskému vysílání CNN kvůli škodám, které způsobilo Venezuele. Rodríguezová výslovně kritizovala zprávu CNN o falešných pasech.

Reportáž CNN identifikovala jako jednoho z lidí zodpovědných z prodeje pasů v době, kdy jako ministr vnitra dohlížel na vydávání pasů, venezuelského viceprezidenta Tarecka El Aissamiho. Trumpova vláda tento týden uvalila na El Aissamiho sankce. Obvinila ho, že hraje velkou roli v mezinárodním obchodu s drogami.

CNN v prohlášení uvedla, že si za svou reportáží stojí a vláda svým rozhodnutím odpírá Venezuelanům přístup ke zprávám a informacím sítě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků